Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hadamczik: Nechtěli jsme jet domů s ostudou

7. 5. 2007

Chybělo málo a čeští hokejisté nemuseli za souhry dalších okolností na mistrovství světa v Moskvě hrát ani čtvrtfinále. Potřebovali jediný bod k jistotě postupu, který nakonec i přes porážku v prodloužení vydřeli s Kanadou. Jinak by museli spoléhat na prohru Německa s Běloruskem, což by nebyla pro obhájce stříbra zrovna lichotivá vizitka. „Pro mne to bylo jako první čtvrtfinále,“ tvrdil po zápase trenér Alois Hadamczik.

Byl to mimořádně těžký zápas? Nepřálo nám ani štěstí...

Nejprve jsme dostali gól, když hráči mysleli, že bylo pískáno. Pak neuznali branku, o které byl Rosťa Olesz stoprocentně přesvědčený... Už jsem si říkal, že nám ani bůh vítězství nepřeje.

Co se stalo před prodloužením, že šel do branky Pinc? 

Čechmánek přijel uřícený na střídačku s tím, že toho má dost. Tak jsme poslali do hry Marka Pince.

V závěru měli Kanaďané velký tlak, byly to velké nervy?

Připomnělo mi to loňské čtvrtfinále, kdy člověk ten zápas prožíval také velmi emotivně. Pro mne byl zápas s Kanadou jako první čtvrtfinálový zápas.

Jak může takový zápas nabudit mužstvo před čtvrtfinále?

Každé střídání bylo nadoraz, takže teď tým musí nabrat zpátky energii. Do čtvrtfinále půjdeme s vědomím toho, že umíme odehrát takhle náročný zápas.

Budete postup nějak oslavovat?

Vůbec nic neslavíme. Dohnali jsme to, co jsme předtím ztratili. Po úvodních vítězstvích jsme věřili, že můžeme být v osmifinálové skupině i první. Ten sen se nakonec rozplynul, takže není co oslavovat.

Ve čtvrtfinále nás čeká Švédsko nebo Rusko, to nejsou zrovna nejpříjemnější soupeři...

To je pravda, ale dnes není jednoduché hrát ani se Švýcary. Musíme se připravit tak jako proti Kanadě, všichni musí odevzdat maximum. Celá pětka musí do útoku stejně jako do obrany, dojíždět hráče. Každý hráč se musí vydat na krev...

Po těch předchozích zápasech asi tentokrát můžete být spokojen?

Porážka s Německem byla chyba, doteď nevím co se stalo. Věděli jsme, že musíme přidat v těžších zápasech se Slovenskem a Kanadou. A už proti Slovákům jsme odehráli dobrý zápas a za výkon proti Kanadě musím před celým mužstvem smeknout.

Co kdyby to dopadlo tak, že by nakonec tým nepostoupil?

Jednou jsem trenér a byl jsem připraven nést zodpovědnost

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář