Jdi na obsah Jdi na menu
 


Piercing nebo-li propichování kůže a vkládání kovových šperků se stává vedle tetování oblíbeným trendem posledních let.

Piercingy se vyrábějí z nejrůznějších materiálů (chirurgická ocel, titan, zlato, plasty, niob ...), mají velkou škálu barev a rozmanité tvary, určené především místem použití.
Nejčastěji se setkáváme s piercingem v nose, piercingem v obočí , piercingem ve rtu, piercingem v bradě či piercingem pupíku .

Historie piercingu

Jestli přemýšlíte, kde se tu piercing najednou vzal, tak pátrejte dávno v historii. Dříve si lidé žijící v kmenech propichovali těla různými ozdobami - kostmi, korálky,...
Bylo to součástí kmenových rituálů a náboženských obřadů. V některých částech Afriky a Ásie se s touto podobou rituálních obřadů, můžeme setkat ještě dnes.

Novodobá historie propichování těl především kovovými šperky se začíná objevovat od 70. let minulého století. Jedná se o tzv. Body piercing (body = tělo, pierce = propichovat), který byl nejdříve spíše undergroundovou záležitostí, dnes je však piercing velmi oblíbeným způsobem zdobení lidského těla.

Piercingové šperky

V současné době existuje velká nabídka piercingů, je však důležité vybírat nejen podle vzhledu, ale především podle materiálu z kterého je piercing vyroben (chirurgická ocel, titan, zlato, plasty ...).
Pokud nechcete mít problémy se záněty a alergickými reakcemi určitě se vyhněte piercingu z cínu, mosazi, niklu či železa.

Jednoznačně nejlepšími materiály pro piercing jsou titan nebo chirurgická ocel. Titan a chirurgická ocel jsou velmi odolné materiály, které nezpůsobují žádné alergické reakce a používají se i k výrobě např. kyčelních kloubů používaných v chirurgii.


Někdy i když spíše vyjímečně se také můžete setkat s piercingy z niobu. Niob je odolný antialergický kov, který je lehký a navíc lze působením elektrického proudu různě zabarvovat.

V posledních letech jsou velmi oblíbené plastové piercingové šperky, z nylonu nebo akrylátu, které jsou lehké a především cenově velmi dostupné. Tělo je snáší také dobře a navíc si lze vybrat opravdu z "nekonečného" množství druhů.

Existuje téměř 40 míst na těle, kde si lidé nechávají vpíchnout piercing. Kromě nejběžnějších míst pro piercing na obličeji jako je ucho, nos, obočí či ret. V poslední době rozmohl piercing do pupíku, bradavek či ještě intimnějších míst - piercing přirození (piercing klitorisu, piercing penisu, piercing žaludu, piercing uzdičky apod.) je opravdu již jen pro otrlé...

A jedna rada na závěr: Nic se nemá přehánět :)
Mnoho piercingu v obličeji
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář